ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

5 کشور ، از جمله انگلستان ، سنگاپور ابتکار عمل را برای کاهش انتشار هوایی جهانی ، جزئیات را بررسی کنید

به دنبال جلسات پی در پی بین کشورهای عضو در ماه های آینده ، استراتژی دقیق گروه سفیر SJC در COP 26 اواخر سال جاری ارائه می شود.

ویروس کرونا ویروس کرونا ممکن است طی یک و نیم سال گذشته شوک جدی به صنعت هواپیمایی وارد کند ، اما استراتژی واکسیناسیون و مهار توسط دولت های مختلف در سراسر جهان به زودی بخش هواپیمایی را تقویت می کند. با بازگشت کامل فعالیت های صنعت هواپیمایی ، انتشار کربن منتشر شده توسط هواپیما به زودی جو را غرق می کند. به تازگی ، پنج کشور ، یعنی کنیا ، هلند ، سنگاپور ، انگلستان و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، ابتکار جدیدی را تحت عنوان “گروه سفیران هواپیمایی پایدار” (SAF) ، همراه با مجمع جهانی اقتصاد برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای جهانی آغاز کردند صنعت هواپیمایی.

بر اساس گزارشی از مجمع جهانی اقتصاد ، حدود 2-3 درصد از کل انتشار کربن در جهان از بخش هواپیمایی حاصل می شود. ترافیک هوایی به زودی به سطح قبل از همه گیری افزایش می یابد و انتشارات صنعتی همچنان به عنوان یک مشکل در میان افزایش گرم شدن کره زمین وجود دارد. با این حال ، جایگزین عملی سوخت سوخت هواپیمایی همچنان یک رویای دور است ، زیرا فناوری جدید در آینده نزدیک غیرقابل مقیاس است.

سوخت های هواپیمایی پایدار (SAF)
سوخت های هوایی پایدار تولید شده از مواد تجدید پذیر مانند زباله های شهری و انتشار CO2 صنعتی یکی از فناوری های حیاتی است که توانایی جایگزینی سوخت های هواپیمایی فعلی را دارد. این فناوری می تواند میزان تولید گازهای گلخانه ای از صنعت هواپیمایی را حدود 80 درصد کاهش دهد ، اما اجرای گسترده این فناوری همچنان پیچیده و بسیار گران است. علاوه بر معرفی چارچوب نظارتی ، اقدامات پایدار بودجه عمومی برای معرفی فن آوری جدید در مقیاس گسترده مورد نیاز است.

پر بیننده ترین اخبار  روز جهانی پناهندگان: "ما با هم بهبود می یابیم ، یاد می گیریم و می درخشیم" ؛ 82.4 میلیون نفر در سال 2020 نقل مکان کردند

نیاز به همکاری چند جانبه
دولت های کنیا ، هلند ، سنگاپور ، انگلستان و امارات متحده عربی اخیراً گروه سفیران سوخت پایدار هواپیمایی را همزمان با طرح آسمان پاک برای فردا در مجمع جهانی اقتصاد راه اندازی کرده اند. پنج کشور با تعهد به یافتن راه حل های نوآورانه و اجرای آنها ، بار دیگر بر تعهد خود در کاهش انتشار گازهای هوایی از صنعت هواپیمایی تأکید کردند.

رابرت كورتس ، وزیر هواپیمایی انگلیس ، از اهمیت چنین ابتكاراتی قدردانی می كند. به نقل از دادگاه ها گفته شده است که فن آوری های جدید سوخت هواپیمایی نه تنها انتشار کربن در جهان را کاهش می دهد بلکه برای تعداد زیادی از افراد اشتغال ایجاد می کند. دادگاه ها همچنین اظهار داشته اند كه انگلستان كه امسال میزبان كنوانسیون چارچوب تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد (UNFCC) است (COP 26) ، به پشتیبانی و ارتقا promote فن آوری های جدید هواپیمایی ادامه خواهد داد. به دنبال جلسات پی در پی بین کشورهای عضو در ماه های آینده ، استراتژی دقیق گروه سفیر SJC در COP 26 اواخر سال جاری ارائه می شود.

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود موجود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری ، ما را در فیس بوک دوست دارید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-11 10:57:00