جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

5 سال RERA: آیا خریداران مسکن از سفارشات پذیرفته شده توسط مقامات دولتی بهره مند شده اند؟

علیرغم تصویب دستوراتی که پرداخت سود ، غرامت و غیره را هدایت می کند ، عدم رعایت دستورات پذیرفته شده توسط مقامات همچنان یک نکته دردناک است.

توسط مانی گوپتا و سانتوس پندی

پنجمین سالگرد معرفی قانون املاک و مستغلات (تنظیم و تدوین) ، سال 2016 زمان مناسبی برای ارزیابی این است که آیا این قانون به موفقیت خود در دستیابی به این اهداف رسیده است یا خیر. اهدافی که توسط قانون RERA محقق می شود شامل ایجاد سازوکاری برای حل و فصل پرونده ها برای بهبود سریع اختلافات در اختلافات مربوط به بخش املاک و مستغلات است.

در گزارش پیشرفت در وب سایت وزارت مسکن و امور شهری آمده است که تا 5 ژوئن 2021 ، RERA 67،534 شکایت را در سراسر کشور نابود کرده است. این رقم گمراه کننده است زیرا تعداد کل پرونده های وارد شده به صورت کاملاً هندی اعلام نشده است. متأسفانه ، داده های مربوط به همه ارگان هایی که تحت قانون RERA تأسیس شده اند در حال حاضر برای ارزیابی نتایج در دسترس نیستند. با این حال ، برخی از آمار موجود برخی از نشانه های مفید را ارائه می دهند. Maharashtra RERA طبق گزارش سالانه 2019-20-20 ، از 3750 پرونده (در حال رسیدگی و رسیدگی به پرونده های جدید) 3،373 شکایت ارائه شده به مرجع را از بین برد. به همین ترتیب ، از 1795 پرونده قبل از مرجع ، 688 پرونده توسط Haryana RERA حل و فصل شد (این شامل داده های Gurgaon نیست).

تأخیر در اجرای RERA توسط برخی کشورها همچنین به معنای آن است که مزایای این قانون در اختیار خریداران مسکن در این کشورها نیست ، از جمله بنگال غربی. از آنجا که دادگاه عالی اخیراً قانون تنظیم مسکن در بنگال غربی را خلاف قانون اساسی اعلام کرد ، امیدواریم که سرانجام RERA در بنگال غربی نیز معرفی شود.

با این حال ، س thatالی که باید از نقطه نظر سیاست پرسیده شود ، هنوز باقی مانده است – آیا صاحبان خانه واقعاً از سفارشات پذیرفته شده توسط RERA دولتی بهره مند شده اند؟ آیا لکه های زخم تسکین می یابد؟ پاسخ این س questionsالات همچنان منفی قاطع است.

علیرغم تصویب دستوراتی که پرداخت سود ، غرامت و غیره را هدایت می کند ، عدم رعایت دستورات پذیرفته شده توسط مقامات همچنان یک نکته دردناک است. مشکل در اجرای دستورات در برخی موارد با آغاز مراحل پرداخت ورشکستگی علیه چندین کارآفرین املاک و مستغلات به دستور خود صاحبان خانه و / یا وام دهندگان مالی تشدید می شود. شروع مراحل ورشکستگی به معنای تحریم کلیه مراحل دادرسی است (به استثنای برخی موارد مانند دادرسی کیفری). این بدان معنی است که صاحبان خانه هایی که به سفارشات مطلوب RERA مسلح هستند نمی توانند از طریق RERA و غیره همان را دریافت کنند.

پر بیننده ترین اخبار  دفتر CM می گوید: بحران در کنگره: عماریندر سینگ با ناجوت سینگ سیدو دیدار نخواهد کرد مگر اینکه از سخنان تحقیرآمیز عذرخواهی کند.

طبق قانون RERA ، نهاد مجاز به اجرای دستورات خود است. این قانون همچنین شامل مقررات مختلفی برای اعمال جریمه های محدود و / یا حبس علیه سازمان دهندگان و عوامل املاک و مستغلات در صورت عدم رعایت دستورات و یا تصمیم مقامات است. این نیرو مانند مجازات دادگاههای هند برای مجازات بی احترامی مدنی است ، با این تفاوت که در قانون RERA ، دستور بازداشت در هر مرحله صادر می شود.

قوانینی که تحت RERA توسط کشورهای مختلف تنظیم شده است ، پیش بینی می کند که هر حکمی که توسط قاضی یا مقام یا مرجع دادگاه تجدیدنظر تحت قانون RERA و قانون تقنینی تفویض شده صادر شده باشد ، به همان روشی اجرا می شود که گویی این یک حکم یا دستور صادر شده است توسط دادگاه مدنی در مورد ادعایی که علیه وی در جریان است. اگر افسر یا مرجع رسیدگی کننده یا ارگان یا دادگاه تجدیدنظر قادر به اجرای دستور نباشند ، قوانین به نهاد مربوطه اجازه می دهد تا دستور یا دستور را برای اجرا به دادگاه مدنی بفرستد به گونه ای که انگار دستور اقدام مدنی است. داده های منتشر شده توسط Maharashtra و Haryana نشان می دهد که پرونده های Nil در سال های 2019-2020 به دادگاه های مدنی ارسال شده است. با این حال ، داده ها ناقص هستند زیرا هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد درخواست های دریافت شده برای انتقال به دادگاه های مدنی و / یا اجرای دستورات RERA به طور کلی به نفع خریداران مسکن ارائه نمی دهند.

مشکلات و زمان لازم برای اجرای هرگونه مصوبه مدنی در هند نه تنها تحت RERA بلکه از راه های دیگر باعث نگرانی می شود. دادگاه عالی دهلی در مهندسان Bhandari (سپتامبر 2020) نیز دستورالعمل هایی را صادر کرد و در واقع قالب مفصلی را برای ارائه توسط بدهکار تجویز کرد. در آوریل 2021 ، دیوان عالی کشور همچنین دستورالعمل هایی را برای محدود کردن تأخیر در اجرا صادر کرد. نکته قابل توجه در میان آنها دستورالعمل های مربوط به تخلیه پرونده های اجرایی در مدت 6 ماه پس از تشکیل پرونده است. مهلت ممکن است به دلایل کتبی تمدید شود.

پر بیننده ترین اخبار  بهترین مدیر عامل ژاپن می گوید که لیاقت حمایت مالی المپیک را ندارد

در صورت اجرای متن و معنوی ، این دستورالعمل ها می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها و وقت کشورها ، به ویژه خریداران مسکن شود. با این حال ، تا آن زمان ، خریداران خانه باید بسیاری از درها را بکشند – RERA ، دادگاه منطقه / دادستان منطقه و بالاخره ، شاید دادگاه عالی. خریداران مسکن می توانند با جستجوی / جمع آوری هرچه بیشتر اطلاعات در مورد پروژه ، منابع احتمالی بودجه برای انجام تعهدات مالی تعیین شده به سازنده / بنگاه املاک و مستغلات ، موقعیت خود را در روند اجرا بهبود بخشند. این کار را می توان با جستجوی اعلامیه ها و موارد دیگر انجام داد. در دادگاه های اجرایی

RERA از قدرت قضایی و همچنین نظارتی استفاده می کند. ما صمیمانه امیدواریم که اقدامات نظارتی اتخاذ شده توسط RERA در آینده ، نیاز به ایفای نقش خود را به عنوان قاضی کاهش دهد ، که منجر به نتایج بهتر مصرف کنندگان و توسعه دهندگان املاک و مستغلات خواهد شد.

(نویسندگان مانی گوپتا ، شریک ، و سانتوس پندی ، همکار ، طرفداران سرتاک و وکلا)

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. برای عضویت در کانال ما اینجا را کلیک کنید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-19 06:28:00