جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

چگونه می توان ضررهای نمونه کارهای سرمایه گذاری خود را در طی حوادثی با قو سیاه کاهش داد

هجینگ پرتفوی راهی است برای جلوگیری یا کاهش نسبی خسارات ناشی از حوادث شدید بازار. (تصویر: REUTERS)

از پرتیک نیگودکار

بیمه به عنوان یک مفهوم برای چندین قرن وجود داشته است. اولین قراردادهای بیمه شده مستند برای بازرگانان یونانی است که به دنبال راهی برای محافظت از آنها در برابر ضرر و زیان هستند اگر بیمه آنها در کشتی ها در دریا گم شود. موفقیت نسبی بیمه دریایی ، کمک به بازرگانان برای جلوگیری از خسارات فاجعه بار ، منجر به تکامل سایر محصولات بیمه مانند بیمه آتش سوزی و بیمه زندگی در دهه 1600 شد.

از آن زمان ، محصولات بیمه در همه قسمت های زندگی ما نفوذ کرده اند. بیشتر افراد قبلاً نوعی بیمه مانند بیمه درمانی ، بیمه عمر یا بیمه املاک دارند. ایده پرداخت هزینه ناچیزی در ازای مبلغ بیمه شده در صورت تهدیدی ناگوار برای اکثر مردم ایده خوبی به نظر می رسد.

در دنیای سرمایه گذاری ، حوادث غیرمترقبه بازار ممکن است به طور بالقوه نتایج فاجعه باری را برای پرتفوی سرمایه گذاری به همراه داشته باشد. متأسفانه ، برخلاف سایر زمینه های زندگی ، در مورد سرمایه گذاری ، بیمه نمونه کارها اغلب “اختیاری” تلقی می شود. سودمندی بیمه نمونه کارها یا پوشش اقتصادی اغلب نادیده گرفته می شود و هزینه بیمه به عنوان تاخیر در بازده بالقوه تلقی می شود. اعتماد بیش از حد به توانایی شخص در جلوگیری از ضررهای فاجعه بار و عدم توانایی در ارزیابی فراوانی این سودهای شدید بازار دلیل دیگری است که باعث می شود اکثر سرمایه گذاران پرتفوی خود را نگیرند. بنابراین ، ننگ مرتبط با هجینگ پرتفوی اغلب منجر به عملکرد پرتفوی غیر بهینه می شود

چرا بیمه نمونه کارها / مصون سازی است و چرا لازم است؟

هجینگ پرتفوی راهی است برای جلوگیری یا کاهش نسبی خسارات ناشی از حوادث شدید بازار. 20 سال گذشته داده های بازار سهام پر از اتفاقاتی است که منجر به افت شدید بازار شده است.

این روزهای ضرر و زیان شدید می تواند تأثیرات ناخوشایندی بر پرتفوی سرمایه گذاران و روان آنها بگذارد. نیازی به گفتن نیست که اگر فرد مجبور باشد در چنین روزهایی ضرر و زیان خود را به حداقل برساند ، تأثیر مثبت زیادی بر بازده طولانی مدت خواهد داشت. استفاده کمتر از نمونه کارها نیز به طور قابل توجهی سودمندی را برای سرمایه گذاران بدون ریسک افزایش می دهد و به آنها کمک می کند تا به جای وحشت و فروش در بدترین زمان ممکن ، سرمایه خود را حفظ کنند.

حفاظت علاوه بر کاهش جذب و خطر خرابی ، فواید دیگری نیز دارد. هنگامی که ارزیابی ها جذاب شده و معرفی تدریجی دارایی های دارای ریسک از نظر پاداش ریسک مطلوب تر می شود ، پس از فروش ، استراتژی های بیمه پوشش و سایر پرتفوی به تأمین منبع نقدینگی کمک می کنند.

برای بازنشستگان و مستمری هایی که نرخ برداشت با استفاده از پورتفولیو به صورت غیرخطی افزایش می یابد و استفاده از پورتفوی در مقیاس بزرگ به طور بالقوه می تواند اهداف مالی را از بین ببرد ، تأمین هزینه نیز بسیار مهم است.

نرخ سود پایین اکنون به معنای آن است که ابزارهای با درآمد ثابت اکنون بسیار پایین تر از گذشته هستند. بنابراین ، سرمایه گذاران چاره ای جز اختصاص بیشتر به دارایی های خطرناک مانند سهام برای دستیابی به اهداف مالی خود ندارند. مصون سازی پرتفوی به سرمایه گذاران کمک می کند تا بیشتر به دارایی های خطرناک مانند سهام بپردازند بدون اینکه ریسک بالاتری برای استفاده قابل توجهی از پرتفوی داشته باشند.

ارزیابی بالاتر ارزش سهام در گذشته نیز منجر به تعدیل شدید بازار شده است. از آنجا که برآورد ارزش سهام در حال حاضر به بالاترین رکورد نزدیک است ، اکنون مهمتر است که به استراتژی های مصون سازی پرتفوی نگاه کنیم. سرمایه گذاران باید به کار با مشاوران و مدیران صندوق خود در مورد راه های کاهش پتانسیل جذب زیاد در صورت وقوع چنین افتی ادامه دهند.

“اسطوره” متنوع سازی

ادبیات مالی پر از اطلاعات در مورد مزایای متنوع سازی است. در حالی که برخی از اینها واقعاً درست است ، اما تنوع درمانی برای همه بدی ها نیست. در عوض ، داشتن یک نمونه کار متنوع غالباً به سرمایه گذار احساس راحتی کاذب می دهد که از نتایج نهایی در امان است.

متأسفانه ، تنوع سازی در مواقعی که بیشتر از همه به آن نیاز دارید ، کارایی ندارد. نمونه کارها متنوع برای عملکرد مناسب فقط در زمان های عادی طراحی شده است. با ورود بازارها به مرحله عدم اطمینان شدید ، قیمت دارایی ها شاهد نوسانات بیشتری هستند. در چنین نوسانات بالایی ، همبستگی دارایی بالاتر می رود و باعث می شود مزایای تنوع به سرعت تبخیر شود. در چنین مواقعی ، حتی یک نمونه کارها به ظاهر متنوع نیز دست به دست می شوند.

حوادث مارس 2020 یک نمونه عالی از این نوع آبشارها است. توسعه موقعیت های اهرمی و فروش مربوط به تماس های حاشیه ای منجر به فروش شدید در سراسر جهان با تعدیل همزمان همه کلاس های دارایی عمده مانند سهام ، اوراق مشارکت و کالاها شد ، حتی صاحبان پرتفوی با تنوع مناسب با ضررهای شدید روبرو شدند.

سرمایه گذاران و مشاوران مالی باید مراقب وجوهی باشند که در طی چنین آشفتگی در بازار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ، زیرا احتمالاً این صندوق ها از استراتژی های عالی پوشش استفاده کرده اند. اگرچه داده ای مشخص نیست ، اما ابزارهای مورد استفاده در چنین استراتژی های مصون سازی را می توان در افشای ماهانه پرتفوی به صورت موقعیت کوتاه در معاملات آتی شاخص و سهام منتخب یا وجود گزینه های شاخص در پرتفوی جستجو کرد.

رویکردهای مختلف برای بیمه پوشش صف / بیمه نمونه کارها

انتخاب یک استراتژی محافظت از صف در اصل یک معامله بین اندازه ، امنیت و هزینه بیمه نمونه کارها است. اندازه بالاتر و امنیت بیشتر امنیت منجر به افزایش هزینه ها می شود. به عنوان مثال ، در دسترس بودن ابزارهای نقدی / شبه نقدی در نمونه کارها ، یک استراتژی نسبتاً کم هزینه با درجه امنیت بالایی برای اطمینان از حفاظت از نمونه کارها است. با این حال ، سطح حفاظتی کمی دارد و در بیشتر موارد برای جبران ضررهای باقی مانده نمونه کارها کافی نخواهد بود. از طرف دیگر ، استراتژی نوسانات طولانی مدت (گزینه های خرید) هزینه های زیادی را به همراه دارد ، اما همچنین منجر به امنیت بالا و درجه حفاظت بیشتر می شود. بنابراین ، انتخاب استراتژی حفاظت از صف تابعی از مناسب بودن و اهداف در سطح نمونه کارها است.

با توجه به محدودیت های متنوع سازی سبد سهام معمولی در شرایط شدید بازار ، تخصیص سبد سهام به یک کلاس دارایی یا استراتژی که قادر به ایجاد واقعی متنوع سازی است و یک ارتباط منفی قوی با بقیه نمونه کارها ، مهم می شود. تخصیص مدبرانه ابزارهای نوسان درازمدت ، مانند گزینه های اختیارات ، به ایجاد نمونه کارهای ضد شکنندگی کمک می کند ، زیرا درجه و امنیت بیشتری را در برابر محافظت از رکود شدید بازار فراهم می کند ، بنابراین اوراق بهادار را از شوک جدا می کند. سرمایه گذاران علاقه مند به چنین استراتژی هایی باید برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد وجوه با استفاده از چنین استراتژی هایی ، به دنبال ارائه سرمایه گذاران و خبرنامه های صندوق باشند. گفتگوی مداوم بین سرمایه گذاران / مشاوران و مدیر صندوق همچنین کمک می کند تا بینش بیشتری در مورد وجود استراتژی های پوشش دهی (در صورت وجود) و همچنین رنگ های بیشتر در مورد نحوه اجرای استراتژی و انتخاب ابزار مورد نظر برای صندوق پرستاری بیشتر شود.

(Prateek Nigudka با تیم استراتژی کمی در مدیر سرمایه گذاری DSP کار می کند. نظرات ابراز شده توسط نویسنده است. لطفاً قبل از سرمایه گذاری با مشاور مالی خود مشورت کنید)

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود موجود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری ، ما را در فیس بوک دوست داشته و ما را دنبال کنید توییتر.

پر بیننده ترین اخبار  حدود 95٪ از خانوارهای روستایی در اوتار پرادش شاهد کاهش درآمد هستند ، 60٪ مجبور به گرفتن وام هستند:

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-19 06:35:24