جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

چگونه می توان در پرونده الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر درآمد از CA ، ERI در پورتال جدید prihodatax.gov.in کمک گرفت.

پورتال جدید بایگانی الکترونیکی با پردازش فوری اظهارنامه مالیات بر درآمد ادغام خواهد شد.

اظهارنامه مالیات بر درآمد: در پورتال جدید اظهارنامه مالیات بر درآمد الکترونیکی ، مودیان اکنون می توانند یک حسابدار رسمی ، یک واسطه بازگشت الکترونیکی (ERI) یا هر نماینده مجاز دیگری برای کمک به تشکیل پرونده ITR و سایر خدمات مرتبط اضافه کنند. پورتال جدید بایگانی الکترونیکی در این ماه به منظور تسهیل روند تشکیل پرونده مالیات برای مودیان راه اندازی شد.

با استفاده از My CA Service می توانید CA را از طریق درگاه بایگانی الکترونیکی اضافه و اختصاص دهید. همچنین می توانید CA را از پورتال بایگانی الکترونیکی حذف یا اضافه کنید یا CA قبلاً اختصاص داده شده را پس بگیرید.

CA می تواند از طریق پورتال بایگانی الکترونیکی به شما در فعالیت های زیر کمک کند:

  • ارسال فرم های قانونی (پس از اضافه شدن شخص به عنوان CA توسط مayدی و پذیرش درخواست)
  • فرم های ارائه شده توسط مpدی را بررسی کنید
  • فرم گروه را بارگذاری کنید (فرم 15CB)
  • بررسی فرم های حقوقی ارسالی
  • بررسی و شکایت کنید
  • گزینه های ورود به سیستم حساب بالاتر را تنظیم کنید
  • ثبت نام DSC

در حالی که CA ها عضو موسسه حسابداران رسمی هند (ICAI) هستند ، ERI ها واسطه های مجاز هستند که می توانند اظهارنامه مالیات بر درآمد را تشکیل دهند و از طرف مودیان سایر کارها را انجام دهند.

همچنین بخوانید نحوه ثبت اظهارنامه مالیات بر درآمد در پورتال جدید بایگانی الکترونیکی و ویژگی های اصلی آن

کمک از ERI

برای دریافت کمک ERI ، پورتال جدید بایگانی الکترونیکی می گوید: “برای اینکه ERI بتواند به شما کمک کند ، باید یک ERI را از طریق درگاه بایگانی الکترونیکی (با استفاده از سرویس My ERI) اضافه کنید. همچنین می توانید ERI اضافه شده را در درگاه بایگانی الکترونیکی فعال ، غیرفعال یا حذف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کتابچه راهنمای کاربر My ERI مراجعه کنید. در غیر اینصورت ، ERI ممکن است شما را به عنوان مشتری به درگاه پرسی الکترونیکی (پس از کسب رضایت شما) اضافه کند. اگر در پورتال بایگانی الکترونیکی ثبت نام نکرده اید ، ERI همچنین ممکن است قبل از افزودن شما به عنوان مشتری ، شما را ثبت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به Check Service Request و Add Client Services اضافه کنید. “

پر بیننده ترین اخبار  هند و روسیه: تیم سارنگ در یک نمایش هوایی ظاهر خواهد شد. رئیس ناوگان به روسیه می رود

ERI ها ممکن است فعالیت های زیر را انجام دهند:

منبع: پورتال جدید بایگانی الکترونیکی

طبق پورتال جدید بایگانی الکترونیکی ، نماینده مجاز شخصی است که می تواند از طرف شما با مجوز خاصی اقدام کند در صورتی که خودتان نمی توانید در پرونده های مالیات بر درآمد خود شرکت کنید.

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-20 04:01:00