ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

پول شما: شما می دانید که چگونه سود سود سهام مالیات می گیرد

دیدگاه مخالف این است که اگرچه آنها از سود پس از کسر مالیات در سطح شرکت حاصل می شوند ، با این وجود درآمد سرمایه گذاران هستند و بنابراین باید مجدداً مالیات دریافت کنند. در برخی از کشورها مالیات بر توزیع سود سهام (DDT) وجود دارد.

توسط Sunil K Parameswaran

سود پرداختی توسط شرکت ها برای اوراق قرضه ، اوراق قرضه و وام های بانکی هزینه کسر مالیات است ، در حالی که سود پرداختی به سهامداران و سهامداران اینگونه نیست. بنابراین ، سود بدهی یا سرمایه قرض گرفته شده به ناشر محافظ مالیاتی می دهد و هزینه های موثر را کاهش می دهد. به این ترتیب بدهی ارزانتر از حقوق صاحبان سهام است و اگر شرکت بدهی بیشتری بپذیرد ، می تواند هزینه سرمایه خود را کاهش دهد.

با این حال ، در مورد نحوه مالیات بر درآمد سرمایه گذاران از اوراق بهادار اتفاق نظر وجود ندارد. سود یا کوپن دریافتی از سرمایه گذاران در دست گیرندگان قرار می گیرد. منطق این است که این جریان نقدی از درآمد شرکت صادر کننده قبل از مالیات حاصل شده و بنابراین باید حداقل یک بار مالیات دریافت شود.

سود سهام سرمایه
با این حال ، سود سهام عدالت توسط گیرنده در برخی از کشورها مالیات دریافت می شود. همین امر در مورد سود سهام سهام ممتاز اعمال می شود. توجیه عدم مالیات گرفتن از گیرندگان این است که آنها قبلاً یکبار مالیات دریافت کرده اند. دیدگاه مخالف این است که اگرچه آنها از سود پس از کسر مالیات در سطح شرکت حاصل می شوند ، با این وجود درآمد سرمایه گذاران هستند و بنابراین باید مجدداً مالیات دریافت کنند. در برخی از کشورها مالیات بر توزیع سود سهام (DDT) وجود دارد.

این مالیات توسط شرکتی که سود سهام را انتقال می دهد پرداخت می شود و در چنین مواردی سهامداران نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد سود حاصل از سود سهام خود ندارند. در این حالت ، کلیه سهامداران با یک بار مالیاتی یکسان روبرو هستند. با این حال ، اگر سهامداران منفرد مجبور به پرداخت مالیات بر سود سهام شوند ، هزینه به دسته مالیاتی که در آن قرار می گیرند بستگی دارد. بنابراین ، افراد در گروه های مالیاتی پایین ، مالیات سود سهام را با نرخ کمتری پرداخت می کنند.

پر بیننده ترین اخبار  نه چندان سبز: افسانه نوار بهداشتی زیست تخریب پذیر

عایدی سود سهام
در برخی از کشورها ، سهامداران شرکت از مالیات بر درآمد سود سهام با سهام ممتاز و سود سهام معاف هستند. سود سهام دریافتی نشان دهنده درآمد یک سهامدار شرکت است. اگر آنها به دست او مالیات دهند ، همان روپیه دو بار مالیات می گیرد. در برخی مواقع ، این درآمد منبعی از سود سهام پرداختی توسط سهامداران خود را تشکیل خواهد داد. اگر سهامداران منفرد ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد سود شوند ، این بدان معنی است که همان روپیه سه برابر مالیات می گیرد. بنابراین ، در برخی از کشورها ، درآمد سود سهام یا بخشی از آن از سهامداران شرکت عاری از مالیات است. با این حال ، چنین درآمدی در اختیار سهامداران فردی است.

فیلمنامه نویس مدیرعامل شرکت مشاوره ای Tarheel است

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود موجود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری ، ما را در فیس بوک دوست دارید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-10 19:00:00