جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

پول شما: از عواقب مالیاتی معاملات کارت اعتباری آگاه شوید

این هدف ، هنگامی که در چارچوب جلوگیری از ملاحظات مالیاتی در نظر گرفته شود ، حذف برخی از این عدم قطعیت های مالیاتی را ضروری می کند.

از Sandeep Jhunjhunwala

یک مطالعه آزمایشی اخیر که توسط بانک رزرو هند در مورد عادات خرده فروشی خرده فروشی در شهرهای بزرگ انجام شده است ، نشان داده است که کارتهای بدهی و اعتباری بیشترین استفاده را برای پرداخت دیجیتال دارند و دلیل اصلی آن راحتی ذکر شده است. براساس داده های منتشر شده ، در مارس 2021 در محل فروش معاملات با 0.19 میلیارد کارت اعتباری با ارزش کل معاملات 72،500 روپیه گزارش شده است.

اگرچه راحتی یک طرف سکه است ، برای کاربران کارت اعتباری بسیار مهم است که طناب ها را از سمت مالیات نیز یاد بگیرند.

تخفیف و وجه نقد
جاذبه هایی مانند تخفیف ، برگشت پول نقد ، مسافت پیموده شده ، ثبت نام برای جوایز و امتیازات پاداش ارائه شده توسط بازرگانان یا بانک ها ، کارت های اعتباری را به یک وسیله پردرآمد برای پرداخت دیجیتال تبدیل می کند. یک دارنده کارت اعتباری نمی داند که ارزش پولی این مجانی ها در گروه مالیاتی آنها قرار می گیرد. جنبه های واقعی مانند ماهیت خریدهای انجام شده (چه به دلایل شخصی و چه تجاری) ، میزان تخفیف ها و غیره نیز باید قبل از اخراج مالیات ایجاد شود.

س isال این است که آیا این پاداشها پس از خرید به عنوان تخفیف / تخفیف مشخص می شوند یا به عنوان مالیات هدیه تحت بخش 56 (2) (x) یا سود کسب و کار تحت بند 28 (iv) قانون مالیات بر درآمد واجد شرایط هستند. درخواست هزینه های شغلی ، بدون تخفیف یا عدم تخفیف ، جنبه دیگری است.

ناظران مقرراتی را در قانون مالیات برای گزارش “معاملات مالی خاص” در نظر گرفته اند. بانک ها و م institutionsسسات کارت اعتباری موظفند گزارش های پرداختی شخص را با مبالغی به مبلغ حداکثر 1 Rh یا بیشتر به صورت نقدی یا 10 Rh یا بیشتر از هر رژیم دیگری در طول یک سال مالی در برابر حساب های کارت اعتباری صادر شده برای آن شخص گزارش دهند. این در گزارش اطلاعات سالانه در فرم 26AS افشا می شود ، که در برابر PAN دارنده کارت اعتباری در حساب مالیات بر درآمد ثبت شده او ظاهر می شود.

پر بیننده ترین اخبار  Realme GT Master Explorer از یک طرح چرمی چمدانی یک نوع و یک دوربین مانند OnePlus Nord 2 برخوردار است.

درآمد و هزینه
دسترسی به اطلاعات مربوط به درآمد و هزینه ، رگولاتورها را قادر می سازد تراکنش ها را بررسی کرده و اختلاف بین هزینه ها و درآمد را تشخیص دهند. معاملات کارت اعتباری ، که در چارچوب روابط کارفرما و کارمند در نظر گرفته می شوند ، کارفرمایان را به چالش می کشد. کارمندان معمولاً از کارتهای اعتباری شخصی برای پرداخت هزینه های رسمی مانند مسافرت ، آموزش ، اشتراک و غیره استفاده می کنند. کارفرمایان در هنگام پرداختن به جنبه های مالیاتی هزینه های نگهداری هزینه های مربوط به چنین پرداخت هایی که مستقیماً توسط کارمندان کارت های اعتباری ، به ویژه ارائه دهندگان خارجی انجام می شوند ، خود را اصلاح می کنند.

“انجام” یا “انجام ندادن” س theال است. “انجام” به معنای تحمل هزینه های مالیات به دلیل غیرممکن ذاتی “کسر” مالیات قبل از انتقال پول است. “انجام ندادن” به معنای بهره و جریمه های عدم رعایت TDS و خاتمه هزینه های بعدی است.

شرکتهای GST برای واردات خدمات توسط کارمندان با چنین معمائی روبرو هستند ، زیرا GST پرداخت شده برای چنین معاملات بعدی توسط کارفرما شامل سرمایه در گردش است. از طرف دیگر ، عدم رعایت قانون می تواند به معنای دعوا باشد. وجود مالیات اعتباری ورودی در معاملات با استفاده از کارت های اعتباری توسط کارمندان و بدون فاکتور بدون شماره GST شرکت کارفرما ، دلیل بر فرار مالیاتی است.

دیجیتالی شدن معاملات مالی بدون شک می تواند نیاز به یک ساعت زمان برای دستیابی به اقتصاد بدون پول باشد. این هدف ، هنگامی که در چارچوب جلوگیری از ملاحظات مالیاتی در نظر گرفته شود ، حذف برخی از این عدم قطعیت های مالیاتی را ضروری می کند.

فیلمنامه نویس شریک زندگی است ، Nangia Andersen LLP. داده های ورودی از آمیتا ژیورادجانی و تارون داگا

قیمتهای سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود موجود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری ، ما را در فیس بوک دوست دارید و ما را دنبال کنید توییتر.

پر بیننده ترین اخبار  نقد کتاب برای منافع مشترک بیشتر

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. برای عضویت در کانال ما اینجا را کلیک کنید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-15 20:45:00