ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

ویروس کرونا در حیوانات: شیرهای آسیایی در باغ وحش چنای منزوی باقی می مانند. آیا گربه های وحشی در برابر عفونت آسیب پذیرتر هستند؟

مشخصه اصلی ویروس کرونا پروتئین های خاردار آن است که با کمک آنها روند اتصال به سلول میزبان را آغاز می کند. (تصویر نماینده)

ویروس کرونا و شیرها: باغ وحش چنای وندالور هفته گذشته دید كه شیر زن 9 ساله نیل در اثر عفونت مظنون به علت ویروس كرونا درگذشت و اندكی پس از آن شیرهای آسیایی آلوده در باغ وحش جدا شدند و رژیم آنتی بیوتیكی قرار دادند. پس از مرگ نیل ، انستیتوی ملی بیماری های حیوانات مستقر در بوپال دریافت که نمونه های 9 شیر مثبت بودند. طبق گزارشی در IE ، تامیل نادو CM MK استالین برای بررسی وضعیت باغ وحش بازدید کرد و همچنین از مقامات خواست واکسیناسیون را برای همه کارمندان باغ وحش انجام دهند. این اولین مورد آزمایش شیر مثبت برای آلودگی در کشور است.

هفته گذشته اما یک ببر 10 ساله در پارک بیولوژیکی باگوان بیرسا در رانچی جان خود را از دست داد و مقامات گفتند که او از تب رنج می برد. در حالی که آزمایش سریع آنتی ژن ببر منفی بود ، اندام های داخلی ببر به موسسه تحقیقات دامپزشکی بارلی هند ارسال شد. در برابر این زمینه ، حیوانات دیگر در پارک بیولوژیکی مورد آزمایش قرار گرفتند.

آیا این بدان معنی است که شیرها و ببرها به ویژه در برابر این ویروس آسیب پذیر هستند؟ مشخصه اصلی ویروس کرونا پروتئین های خاردار آن است که با کمک آنها روند اتصال به سلول میزبان را آغاز می کند. این اتصال با استفاده از پروتئینی به نام گیرنده ACE2 در میان میزبان انجام می شود و تفاوت هایی در میزان بیان گونه های مختلف این گیرنده وجود دارد. این تفاوت همان چیزی است که آسیب پذیری یک گونه را در برابر ویروس تعیین می کند. مطالعات نشان داده است که گربه های خانگی ، مانند خویشاوندان وحشی قدرتمندشان ، ACE2 را بیشتر از سایر گونه ها ابراز می کنند و همچنین مشخص شده است که ACE2 گربه ها مشابه انسان است.

پر بیننده ترین اخبار  پول شما: از عواقب مالیاتی معاملات کارت اعتباری آگاه شوید

مقاله ای که در دسامبر گذشته در زیست شناسی محاسباتی PLOS منتشر شد ، 10 گونه مختلف و گیرنده های ACE2 آنها را مورد بررسی قرار داد و دریافت كه علاوه بر انسان ، گوزن ها آسیب پذیرترین گونه در برابر عفونت ویروس کرونا هستند و به دنبال آن گربه ها و گوه ها قرار دارند.

مطالعه دیگری که در اوت سال گذشته در PNAS منتشر شد ، تجزیه و تحلیل ژنومی 410 گونه را انجام داد تا خطر نسبی آنها در مورد عفونت ویروس کرونا را درک کند. مشخص شده است که نخستیان مانند شامپانزه و ماکاک رزوس در معرض خطر بسیار بالایی هستند ، در حالی که لمورهای سیاه در معرض خطر بالایی هستند. براساس این مطالعه ، گربه ها در معرض خطر متوسط ​​و سگ ها در معرض خطر کمتری قرار دارند.

در تحقیقی که در ماه اوت گذشته انجام شد ، بافتهای جمع آوری شده از شش گربه و یک ببر بررسی شد و نشان داد که بیان گسترده گیرنده های ACE2 در دستگاه گوارش آنها وجود دارد. با این حال ، مشخص شده که این عبارت در گربه ها بیشتر از ببرها دیده می شود.

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.

پر بیننده ترین اخبار  IPO برای سموم دفع آفات در هند در 23 ژوئن افتتاح می شود. اندازه موضوع ، گروه قیمت ، اندازه دسته ، سایر جزئیات را بررسی کنید2021-06-11 10:59:32