ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

واکسیناسیون: بیمارستانهای خصوصی حتی در مواردی که BMC با بحران حاد روبرو هستند ، دوزهای دوز را انجام می دهند

بیمارستان های خصوصی می گویند خرید انبوه واکسن مقرون به صرفه است ، موجب صرفه جویی در چالش های لجستیکی و امکان برنامه ریزی بهتر برای واکسیناسیون می شود

در دوره ای که دولت ایالتی و مراکز واکسیناسیون تحت مدیریت BMC در هفته گذشته در معرض کمبود حاد واکسن ویروس کرونا قرار داشته اند ، بیمارستان های خصوصی در بمبئی پایتخت و سایر شهرها با دوز واکسن کرونا ویروس برابر بوده اند گزارشات اکسپرس. اگرچه دولت مرکزی هفته گذشته تغییرات قابل توجهی در سیاست واکسیناسیون اعلام کرد ، مواردی از این دست چالش هایی را در زمینه اطمینان از توزیع یکنواخت واکسن های ویروس کرونا نشان می دهد.

چرا مراکز دولتی تمام شدند؟
قبل از تغییر در منابع واکسیناسیون که نخست وزیر مودی هفته گذشته اعلام کرد ، دولت و بخش خصوصی در حد افرادی بودند که واجد شرایط دریافت 25 درصد از کل واکسن ها بودند. از طرف دیگر ، 50 درصد از منابع واکسن باید به دولت مرکزی تحویل داده می شد. طبق گزارش هند اکسپرس ، دولت ماهاراشترا به تنهایی در ماه مه 25.10 دوز واکسن Covid-19 را تحویل داده است. در مقابل ، بیمارستان های خصوصی مستقر در ماهاراشترا در همان ماه دوز واکسن لاکی 38/32 دریافت کردند.

تمایز بین خریدهای دولتی و سهام بیمارستان های خصوصی بیشتر پیچیده شد زیرا دولت مجبور شد توزیع واکسن در سراسر ایالت انجام دهد ، در حالی که عمده دوزهای واکسن های خصوصی در بیمارستان های خصوصی مستقر در بمبئی توزیع می شد. بنابراین ، BMC فقط می تواند دوزهای واکسن 5.23 لاک را از سهمیه دولت ایالتی دریافت کند ، در حالی که بیمارستان های خصوصی مستقر در بمبئی با دوزهای عظیم 22.37 لاکی در ماه مه نشسته اند. برای مقایسه ، BMC می تواند حدود 9.47 دوز لاك واكسن را در ماه آوریل تهیه كند ، زیرا بیمارستان های خصوصی مجاز به تهیه 25 درصد از كل واكسن ها نبودند.

پر بیننده ترین اخبار  درون مسیر: دیدار شاراد پاوار با پرشانت کیشور و برنامه مقابله با BJP و کنگره در نظرسنجی های بعدی

چرا دوزهای بیمارستان های خصوصی باقی مانده است؟
ایندیان اکسپرس با استناد به داده های BMC نشان می دهد که در طول ماه مه ، بیمارستان های خصوصی فقط می توانند از دوزهای لاک ناخن 3.34 در بمبئی استفاده کنند که 15 درصد از کل سهام موجود در بیمارستان ها است. وجود مقادیر زیادی از دوزهای استفاده نشده از واکسن در بیمارستان های خصوصی واکنش نامطلوبی از بدن شهرداری BMC دریافت کرد. یک مقام ارشد BMC به شرط ناشناس ماندن به ایندیان اکسپرس گفت که بخش خصوصی بیش از آنچه که می تواند واکسن خریداری می کند و مانع از تأمین واکسن هایی می شود که می توانند توسط مراکز واکسیناسیون اداره شوند.

پاسخ از بیمارستانهای خصوصی
بیمارستان های خصوصی می گویند خرید انبوه واکسن مقرون به صرفه است ، موجب صرفه جویی در چالش های لجستیکی و امکان برنامه ریزی بهتر برای واکسیناسیون می شود. دکتر جوی چاکرابورتی ، مدیر ارشد عملیاتی در بیمارستان PD هندوجا ، به ایندیان اکسپرس گفت که انتظار نمی رود بیمارستان های خصوصی هر بار 10 تا 15 هزار دوز بخرند ، زیرا این امر اقتصادی نخواهد بود. بیمارستان هندو در مجموع 96000 دوز واکسن دریافت کرده و در 2 ژوئن در حدود 70000 دوز واکسن بود.

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.

پر بیننده ترین اخبار  شبکه جهانی شرکتها ، سرمایه گذاران ، در تأمین مالی بلاکچین غیرمتمرکز ، برای حمایت از شرکتهای نوپا وارد هند می شوند2021-06-11 12:53:00