ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

هیئت مدیره GST روز شنبه کاهش مالیات محصولات Covid-19 را بررسی خواهد کرد

روز چهارشنبه ، سورش كومار هانا ، وزیر دارایی اوتار پرادش گفت كه دولت ایالت نیز موافق كاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده داروهای Covid-19 و محصولات اساسی است. خانا یکی از اعضای GOM است.

یک منبع دولتی گفت ، شورای مالیات کالاها و خدمات (GST) روز شنبه برای بررسی توصیه های گروهی از وزرا (GOM) برای کاهش مالیات بیشتر داروهای Covid-19 و مواد برای تسکین مردم تشکیل جلسه می دهد.

GOM ، به رهبری وزیر ارشد Meghalaya ، Konrad Sangma ، در حال یادگیری توصیه می کند که برای بیشتر داروها و مواد Covid ، به استثنای واکسن ها ، کاهش موقت نرخ GST به 5٪ را توصیه کند.

روز چهارشنبه ، سورش كومار هانا ، وزیر دارایی اوتار پرادش گفت كه دولت ایالت نیز موافق كاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده داروهای Covid-19 و محصولات اساسی است. خانا یکی از اعضای GOM است.

در حال حاضر ، متمرکز کننده های اکسیژن ، اکسیژن درجه پزشکی ، پالس اکسی متر و کیت های آزمایش Covid 12٪ GST را برای واردات تجاری و لوازم داخلی جذب می کنند. طرفداران و انواع داروهای کووید ، از جمله Remdesivir ، Doxycycline ، Ivermectin ، Faviflu و Tocilizumab ، 12٪ GST را جذب می کنند. GST برای دستگاه های RT-PCR ، لباس محافظ ، دماسنج دیجیتال ، ضد عفونی کننده ها / ضد عفونی کننده های آزمایشگاهی ، ورق های کاغذ و مخازن حمل و نقل جاده ای 18 درصد است. مقدار GST برای ماسکهای N95 / ماسکهای جراحی 5٪ است.

“بسیاری از کالاها از BCD (وظیفه اساسی) تا 20٪ و I-GST تا 18٪ رنج می برند ، به جز مکمل کمک اجتماعی 10٪. از آنجا که IGST مبلغی مشمول مالیات که شامل عوارض واردات می شود ، دریافت می شود ، بار موثر آن 2-3٪ بیشتر است. ” ممکن است.

در حمایت از نظر بدال ، اخیراً آمیت میترا ، وزیر دارایی بنگال غربی ، به وزیر دارایی اتحادیه نامه نوشت ، برای جلوگیری از هرگونه مانع ، حداقل برای یک دوره مالیات صفر بر روی کالاهای مرتبط با کوید مبارزه کند یا حداقل 0.1 درصد آنها را مالیات دهد. به اجرا

پر بیننده ترین اخبار  Realme Watch 2 Pro ، Watch 2 ، Robot Vacuum راه اندازی شد. Laptop Realme Book ، Tablet Pad برای "ماه های آینده" وارد می شود

آیا می دانید نسبت ذخایر نقدی (CRR) ، لایحه تأمین مالی ، سیاست مالی در هند ، بودجه هزینه ، حقوق گمرکی چیست؟ FE Knowledge Desk هر یک از آنها را در Financial Express Explained با جزئیات بیشتر توضیح می دهد. همچنین قیمت سهام BSE / NSE ، آخرین NAV صندوق سرمایه گذاری مشترک ، بهترین صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، بهترین سود ، بهترین بازنده ها در Financial Express را دریافت کنید. حتماً ابزار رایگان حسابگر مالیات بر درآمد ما را امتحان کنید.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.

2021-06-10 20:30:00