جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

نقاط داغ: شبکه Wi-Fi عمومی در حال شتاب گرفتن است

اداره ارتباطات از راه دور (DoT) تخمین می زند که تعداد نقاط مورد استفاده ثابت می کند که تقاضا برای چنین خدماتی وجود دارد ، حتی اگر این کشور 700 میلیون کاربر باند پهن بی سیم داشته و کمترین میزان داده را در جهان داشته باشد.

به نظر می رسد شبکه Wi-Fi عمومی ، رابط نخست وزیر Wi-Fi (PM-WANI) ، که توسط دولت در دسامبر سال 2020 اعلام شد ، در حال از بین رفتن است. مقامات گفتند از 11 ژانویه ، زمانی که دولت پذیرش برنامه های راه اندازی چنین شبکه هایی را آغاز کرد ، بیش از 43،500 نقطه دسترسی یا نقاط داغ در سراسر کشور واقع شده است.

مدل اصلی این است که صاحبان مغازه های کوچک می توانند با خرید داده های گروهی از اپراتورهای مخابراتی مجاز و فروش آن به مشترکانی که از Wi-Fi دسترسی ندارند ، آن را مجدداً فروختند. مقامات گفتند که این نوع خدمات مانند یک مدل کیسه ای است که در آن افرادی که اتصال منظم ندارند می توانند داده ها را برای مدت زمان محدود با توجه به استفاده از آنها خریداری کنند. بعلاوه ، در مناطقی که اتصال یک اپراتور دارای مجوز ضعیف است می تواند مفید باشد.

به عنوان بخشی از این چارچوب ، دفاتر داده عمومی (PDO) فقط نقاط دسترسی سازگار با WANI را ایجاد ، نگهداری و فعالیت می کنند و خدمات پهنای باند را به مشترکان ارائه می دهند. گردآورنده خدمات داده عمومی (PDOA) جمع کننده PDO خواهد بود و وظایف مربوط به مجوز و حسابداری را انجام می دهد. ارائه دهنده برنامه ، برنامه ای را برای ثبت نام کاربر و شناسایی نقاط اتصال Wi-Fi سازگار با WANI در منطقه نزدیک ایجاد می کند و همان را برای دسترسی به سرویس اینترنت در برنامه نمایش می دهد و یک ثبت مرکزی خواهد داشت که داده های برنامه را حفظ می کند ارائه دهندگان خدمات PDOA و PDO. برای مبتدیان ، رجیستری مرکزی توسط C-DoT انجام می شود.

پر بیننده ترین اخبار  بازار سهام: آیا مازاد پول نقد باید سهامداران را نگران کند؟

اداره ارتباطات از راه دور (DoT) تخمین می زند که تعداد نقاط مورد استفاده ثابت می کند که تقاضا برای چنین خدماتی وجود دارد ، حتی اگر این کشور 700 میلیون کاربر باند پهن بی سیم داشته و کمترین میزان داده را در جهان داشته باشد. منابع می گویند که 8 تجمع کننده دفتر اطلاعات عمومی (PDOA) قبلاً توسط C-DoT تأیید شده اند. ثبت نام برای PDOA 70 بود و به زودی آنها نیز تأیید می شوند و پس از آن می توانند خدمات خود را شروع کنند. شرکت ها برای دریافت گواهینامه C-DoT باید انطباق فنی را ارائه دهند.

مقامات گفتند که در سال گذشته در ایجاد نقاط اتصال Wi-Fi به بن بست رسیده است. در حال حاضر ، حدود 5 لک نقطه دسترسی Wi-Fi در کشور وجود دارد ، اما تعداد آنها در سال گذشته افزایش نیافته است ، اما نقاط دسترسی جدید پس از چارچوب PM-WANI در حال نصب است.

قیمت های سهام مستقیم را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین سود را حدس بزنید بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-04-10 00:00:00