ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

موکول روی پس از ملاقات با ماما بانرجی به TMC بازگشت و از رابطه سه ساله با BJP جلوگیری کرد

موکول روی که در سال 2017 TMC را ترک کرد ، توسط BJP به عنوان معاون ملی انتخاب شده است.

موکول روی ، معاون رئیس جمهور حزب بهاراتیا جاناتا و مرد اصلی وی در بنگال غربی ، پس از ترک اردوگاه ماما بانرجی برای پیوستن به انبار زعفران ، امروز به مدت سه سال به کنگره ترینامول بازگشت. روی امروز در مقر TMC با مامان بانرجی دیدار کرد. در این جلسه ، ابیشک بانرجی ، خواهرزاده سی ام سی بنرجی و نماینده TMC نیز حضور داشتند. Subhranshu Roy ، پسر Mukul Roy ، نیز با او به TMC پیوست.

ماما بانرجی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که TMC خانه موکول است و ما از او استقبال می کنیم. موکول روی گفت که از دیدار با دوستان قدیمی خود خوشحال است و امیدوار است که مامان بانرجی هند را به سمت شکوفایی سوق دهد.

گمانه زنی ها در مورد بازگشت موکل روی پس از نتایج انتخابات در بنگال غربی منجر به نتایج کمتر مطلوب برای BJP آغاز شد. شایعات ناامیدی روی از BJP پس از دیدار اخیر ابیشک بانرجی از همسر بیمارستان سابق ، شدت بیشتری پیدا کرده است. اندکی پس از دیدار ابیشک ، رئیس دولت BJP ، دلیپ گوش سریع به بیمارستان منتقل شد. روز بعد ، نخست وزیر نارندرا مودی با روی تماس گرفت تا از سلامتی همسرش جویا شود. گفته می شود همسر روی حدود دو هفته در بیمارستان بود ، اما رهبر BJP تنها پس از دیدار ابیشک بانرجی به ملاقات او رفت.

گزارش ها می گویند که موکول روی توسط Dilip Gosh برکنار شده است و ظهور اخیر Suvendu Adhikari به عنوان رهبر مخالف در مجلس بنگال غربی آخرین میخ در تابوت برای ارتباط روی با حزب زعفران را ثابت کرد.

پر بیننده ترین اخبار  موسمی عادی در حمایت از بهبود اقتصادی ؛ آیا در روزهای آینده قیمت کالاهای کشاورزی همچنان افزایش خواهد یافت؟

قابل ذکر است ، موکول روی همچنین نظرسنجی اخیر کریشناناگر اوتار را به چالش کشید و با شکست نزدیکترین رقیب TMC پیروز شد و از ظهور آدیکاری که در دسامبر گذشته به حزب زعفران پیوست ، آزرده خاطر شد. در صورت باور داشتن گزارش ها ، بسیاری از رهبران BJP و MLA با Mukul Roy در تماس هستند و می توانند به TMC منتقل شوند و دروازه ای به BJP بنگال باز کنند. همچنین شایعه شده است که موکول روی پیشنهاد استعفا از کریشناناگار اوتار را داده است و ممکن است پسرش Subhranshu از آنجا با بلیط TMC اعزام شود.

روی که در سال 2017 TMC را ترک کرد ، توسط BJP به عنوان معاون رئیس جمهور منصوب شده است. روی همچنین در انتخابات اخیر مجمع در بنگال ، جایی که BJP بهترین مبلغ 77 را ثبت کرد (اکنون پس از استعفا دو MLA اکنون 75) ، نقش تعیین کننده ای داشت.

موکول روی پس از اختلاف با رهبری حزب و آبیشک بانرجی ، TMS را ترک کرده بود. وی بعداً از حزب کنار گذاشته شد. در طی کنفرانس مطبوعاتی امروز ، ابیشک بانرجی از او در حزب استقبال کرد ، در حالی که موکول روی او را به نشانه آشتی متقابل در آغوش گرفت.

موکول روی کیست؟

موکول روی یکی از اعضای بنیانگذار TMC بود. روی متولد 17 آوریل 1954 ، به عنوان وزیر راه آهن در دولت UPA خدمت کرد. روی ابتکار سیاسی خود را با کنگره جوانان آغاز کرده بود و با مامه بانرجی که در آن زمان نیز عضوی از شاخه جوانان کنگره بود همکاری کرده بود. این دو رهبر بعداً برای تشکیل کنگره تمام هند در ترینامول در ژانویه 1998 به هم پیوستند. وی اولین بازی خود را در سال 2001 در حوزه انتخابیه جاگاتدال با بلیط TMC انجام داد. او در آوریل 2006 اولین بازی خود را در راجا صبا انجام داد.

پر بیننده ترین اخبار  مقامات دولت مرکزی آخرین اخبار امروز: مهلت ارزیابی APAR 2021 برای کارکنان گروه های A ، B ، C مجدداً تمدید شد

روی همچنین متهم به تقلب در سارادها و چاقو کشیدن نارادا است.

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود موجود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری ، ما را در فیس بوک دوست دارید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-11 11:16:30