ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

عرضه اولیه اولیه: هدف شما از سرمایه گذاری در عرضه های اولیه چیست؟

یکی از قوانین مهم شناختن نهادی است که IPO را تبلیغ می کند. نام های تاسیس شده ، سازمان ها اعتبار را اضافه می کنند و به قیمت شناور حق بیمه می بخشند.

از هارجیت سینگ

در چند ماه گذشته ، تعداد زیادی از خانه های سازمانی پیشنهادی برای عرضه اولیه شناور (IPO) ارائه داده اند. علاوه بر این ، انتظار می رود تعدادی از IPO ها به زودی وارد بازار شوند. در حالی که شرکت ها برای جمع آوری سرمایه از بازار در میان رتبه های بالا صف می کشند ، سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در IPO ، عوامل مختلفی را در نظر بگیرند.

اهداف سرمایه گذاری را در نظر بگیرید
قبل از سرمایه گذاری در IPO ، باید چند سوال از خود بپرسید تا مشخص کنید چه نوع استراتژی را باید در نظر بگیرید. دلیل آن این است که سرمایه گذار همیشه نمی تواند تصمیم بگیرد که چه نوع تصمیم گیری سرمایه گذاری برای او مناسب است ، مگر اینکه از اهداف سرمایه گذاری خود آگاه باشد. علاوه بر این ، تعدادی از گزینه های شما فقط بر اساس نمونه کارها سرمایه گذاری فعلی شما قابل قضاوت است.

به عنوان مثال ، اگر سرمایه گذاران به شدت در سهام بالا سرمایه گذاری کنند ، سرمایه گذاری در یک IPO توسط یک شرکت بزرگ ممکن است سبد سهام آنها را حتی بیشتر ناهموار کند. برعکس ، سرمایه گذاری در IPO که توسط یک شرکت کوچک و متوسط ​​انجام می شود می تواند به دستیابی به تعادل در سبد سهام کمک کند.

افق سرمایه گذاری
به افق سرمایه گذاری خود نگاه کنید. هدف شما از ورود به بازار IPO چیست؟ آیا می خواهید یک سود سریع بدست آورید؟ یا می خواهید سهام را برای مدت طولانی تری نگه دارید؟ این در نهایت استراتژی IPO شما را تعیین می کند. استراتژی سرمایه گذاری کوتاه مدت به شدت به احساس بازار حاکم بستگی دارد ، در حالی که موقعیت طولانی مدت شما را مجبور می کند تا اصول شرکت را در نظر بگیرید.

از خودت بپرس
از آنجا که سرمایه گذاری در IPO یک بازی پر خطر و با بازده بالا است ، بنابراین باید منطق سرمایه گذاری را زیر سوال ببرید. در اینجا چند سوال مهم مطرح شده است که یک سرمایه گذار قبل از سرمایه گذاری باید آنها را در نظر بگیرد.

پر بیننده ترین اخبار  Delhi-Meerut RRTS برای تماس بدون تماس ؛ برای داشتن یک سیستم جمع آوری بلیط خودکار ، بلیط برای کد QR برای مسافران

n اگر قیمت ها 40-50٪ کاهش یابد ، آیا شما آماده مالکیت سهام خواهید بود؟ پاسخ به این سوال اهداف واقعی سرمایه گذاری شما را روشن خواهد کرد.
n چند درصد از نمونه کارها به سرمایه گذاری IPO اختصاص می یابد و تحمل ریسک شما چقدر است؟ سرمایه گذاری در IPO با سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده بسیار متفاوت است و این سوال اشتهای شما برای ریسک را نشان می دهد.

n آیا قصد دارید در یک IPO سرمایه گذاری کنید تا “معکوس” آن (استراتژی کوتاه مدت) باشد ، یا قصد دارید در بلند مدت بمانید؟ این سوال برای درست کردن سفر شما متمرکز شده است. پاسخ به س mayال ممکن است نوع IPO شما را تغییر دهد و دیدگاه های شما نیز تغییر کند.

قوانین طلایی برای سرمایه گذاری در IPO
کسب درآمد از طریق IPO به آسانی به نظر نمی رسد. اگرچه در مورد اهداف سرمایه گذاری و استراتژی صحیح برای دستیابی به آنها تصمیم گرفته اید ، اما هنوز هم باید نوع مناسب IPO را انتخاب کنید. قوانین بسیاری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند مشکل درست را شناسایی کنید. برجسته ترین آنها عبارتند از: –

DRHP: کمیسیون بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) ارائه “پیش نویس دفترچه شاه ماهی قرمز” (DRHP) را برای شرکت های دولتی اجباری کرده است. این سند به عنوان منبع غنی اطلاعاتی عمل می کند که در صورت تصویب جدی سرمایه گذاران می تواند تصمیم آنها را تغییر دهد. به عنوان مثال ، در دفترچه یادداشت بر مدل فعلی تخصیص سهام تأکید شده است. درصد بیشتر سهام در اختیار بانک ها و سرمایه گذاران نهادی نشانه مثبتی است که نشانگر اعتماد آنها به نتایج شرکت است. همچنین می توانید در مورد تیم مدیریت ، برنامه های آینده شرکت و صلاحیت آنها بدانید.

مشخصات سازمان دهندگان: یکی از قوانین مهم شناخت نهادی است که IPO را تبلیغ می کند. نام های تاسیس شده ، سازمان ها اعتبار را اضافه می کنند و به قیمت شناور حق بیمه می بخشند.

پر بیننده ترین اخبار  پول شما: مراحل ایجاد درآمد پایدار بازنشستگی

رتبه بندی: رتبه بندی IPO همچنین نقشی حیاتی در بازار IPO دارد. هرچه رتبه بندی بالاتر باشد ، شانس موفقیت IPO بیشتر خواهد بود. با این حال ، این قانع کننده نیست ، زیرا شرکت هایی با رتبه بندی عالی مجبور شدند پیشنهادات اولیه خود را پس بگیرند.

در کاری که می فهمید سرمایه گذاری کنید
هرگز در سهام سرمایه گذاری نکنید. در عوض ، در یک تجارت سرمایه گذاری کنید. و در مشاغلی سرمایه گذاری کنید که به خوبی آن را درک کنید ، در غیر این صورت هرگز سرمایه گذاری نکنید. سرمایه گذار مشهور وارن بافت همیشه می گوید: “در حوزه تخصص خود سرمایه گذاری کنید.” دلیل این فلسفه این است که درک عمیق از تجارت می تواند به شما در تصمیم گیری های عاقلانه کمک کند.

آخرین و نه مهمترین ، گوش دادن به همه ، اما تحلیل SWOT خود را انجام دهید ، نه فقط شایعات. اگر می دانید به دنبال چه چیزی بگردید انتخاب بهترین IPO چندان دشوار نیست. امور مالی خود را هوشمندانه برنامه ریزی کنید و همه تخمهای خود را در یک سبد قرار ندهید. متنوع سازی کنید.

این نویسنده دانشیار دانشکده تجارت آمیتی ، دانشگاه آمیتی است

قیمتهای سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید2021-06-10 18:45:00