جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

شروع خوبی برای تعمیر منابع تغذیه

مالکا سرینیواسان

با توجه به اینکه بوروکرات تمایلی به تحویل یک درصد از قدرت خود ندارد ، نخست وزیر نارندرا مودی با انتصاب رئیس TAFE و مدیرعامل و مدیرعامل مالیکا سرینیواسان به عنوان رئیس کمیته انتخاب تصدی عمومی (PESB) ، به خوبی عمل کرده است. مسئول انتخاب بهترین کارکنان PSU است. این اولین بار است که PESB توسط یک بخش خصوصی اداره می شود. کار بیشتر به بورکرات های بازنشسته داده می شود. همراه با سیاست جدید ، که پیش بینی می کند دولت فقط تعداد معدودی از PSU را در چندین بخش حفظ کند و خصوصی سازی را تقویت کند ، این یک چیز خوب است. با این حال ، مهم است که به خاطر داشته باشید که در گذشته برخی از مقامات عالی رتبه بخش خصوصی بوده اند که ریاست PSU مانند Air India را بر عهده داشته اند. با این حال ، این واقعا عملکرد آنها را تغییر نمی دهد.

بنابراین در حالی که ما تصمیم به استخدام یک شخص بخش خصوصی برای هدایت PESB را تحسین می کنیم ، مهم است که بتوانیم آن را انجام دهیم تا بتواند کار مورد نیاز خود را انجام دهد. این شامل ، به عنوان مثال ، اجازه دادن به PESB ، در صورت لزوم ، استخدام شرکت های جستجوی درجه یک برای یافتن کاندیدای ایده آل برای مشاغل برتر در PSU. این بدان معناست که به محض انتشار توصیه های PESB که فراتر از ترکیب معمول مدیران PSU است ، وزارتخانه یا کمیته انتصابات کابینه (ACC) باید این توصیه را بپذیرند.

هر چقدر به نظر می رسد ، در واقع قسمت آسان آن است. پس از اینکه PESB افراد را انتخاب کرد ، باید به آنها اجازه داده شود با استقلال نسبی فعالیت کنند. از آنجا که مدتها است این روزنامه بحث می کند ، بهترین راه برای این کار درخواست از دیوان عالی کشور برای حذف PSU از لیست “ابزارهای دولتی” یا اصلاح قانون اساسی برای اطمینان از این امر است. کاهش سهم دولت به 50٪ یا کمتر ، روش دیگری برای حفظ کنترل است ، اما برای آزاد کردن منابع تغذیه از چنگال CAG ، CBI و CVC. اگرچه این ممکن است نوعی آزادی برای مدیریت مناسب PSU فراهم کند ، اما آنها همچنین باید از کنترل بوروکراتیک رهایی یابند و این آسان نیست. در مورد بلوک های نفتی ، علیرغم همه صحبت های آزادی عملیاتی ، در هنگام قیمت های نفت ، به طور غیررسمی از آنها خواسته شد که افزایش را بپذیرند ، زیرا دولت نمی خواست اجازه دهد مخالفان در انتخابات مختلف برگزار شوند. و بانک های PSU به طور معمول به عنوان یک نهاد دولتی رفتار می شوند و از آنها خواسته می شود حساب های بانکی Jan Dhan را باز کنند ، از کمیسیون پرداخت ها و غیره چشم پوشی کنند. اگر این نگرش تغییر نکند ، انتصاب مدیر بخش خصوصی PESB در نهایت ممکن است کار چندانی در ترمیم سیستم نداشته باشد.

پر بیننده ترین اخبار  اختلاف: سبی ، شرکت های حفاری DRI آدانی ، می گوید دولت

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین سود را حدس بزنید بازار ، بهترین بازندگان و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-04-09 23:00:00