جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

سیاست های مالی باید با تورم سه برابر ، رشد کم و تهدید به فرار سرمایه مقابله کند

مشوق های مالی در بودجه 22-222021 بیشتر به صورت افزایش زیرساخت ها و هزینه های سرمایه گذاری است

از جانب آلوک شیل

از آنجایی که ارقام CPI ترس از رکود تورمی را در ماه مه برانگیخت و فدرال رزرو ایالات متحده یک شبه اعلام کرد که شروع به برداشتن گام های کودک برای کاهش خرید اوراق قرضه می کند ، س questionsالات جدیدی در مورد چگونگی واکنش سیاست های اقتصاد کلان هند مطرح می شود.

اگرچه میزان مرگ و میر آن ، که به عنوان سهمی از جمعیت در طول موج اول شیوع بیماری کوید اندازه گیری شد ، در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ نسبتاً پایین بود ، با این وجود هند در سال مالی 2020-21 یکی از شدیدترین افتهای رشد را داشت. دلیل احتمالی این امر این بود که با شروع همه گیر شدن بیماری ، اقتصاد این کشور در حال رکود شدید اقتصادی بود. بعلاوه ، برخلاف سایر اقتصادهایی که محاصره شدیدی را اعمال کردند ، حمایت مالی در برابر از دست دادن تولید اندازه گیری شد.

بیشتر مشوق های اعلام شده طی موج اول سال گذشته به صورت حمایت از نقدینگی برای مشاغلی بود که قبلاً غرق در بدهی بود. همانطور که در ایالات متحده ، ژاپن و اروپا که محاصره های شدیدی را اعمال کرده اند ، برای قرار دادن پول به دست کسانی که درآمد و کار خود را از دست داده اند ، کار کمی انجام شده است. طبق تخمین صندوق بین المللی پول ، محرک های مالی هند ، از جمله درآمد از دست رفته ، فقط 3.3٪ از تولید ناخالص داخلی است. در میان کشورهای G20 ، فقط مکزیک ، عربستان سعودی و ترکیه محرک مالی کمتری تزریق کرده اند.

محرک پیشنهادی در بودجه 22-2021 با فرض اینکه این تفاوت رشد 12 درصدی هزینه های قبل از بحران و افزایش واقعی پیش بینی شده به 1.5٪ از تولید ناخالص داخلی اضافی می رسد. بنابراین ، محرک تجمعی برای دو سال 4.8٪ از تولید ناخالص داخلی برآورد شده است ، در مقایسه با 8.8٪ از دست دادن تولید بالقوه در این دو سال ، که توسط صندوق بین المللی پول بر اساس چشم انداز اقتصادی جهانی ژانویه 2020 محاسبه شده است. بنابراین یک استدلال قوی وجود دارد برای یک محرک مالی اضافی تا 4٪ از تولید ناخالص داخلی. تلفات تولید احتمالاً حتی بیشتر خواهد بود ، زیرا برآورد فوق قبل از موج ویرانگر دوم انجام شده بود ، پیش بینی های قبلی برای 22 تا 2021 توسط چندین آژانس کاهش یافته بود.

پر بیننده ترین اخبار  چگونه می توان با کمک پارچه پارچه ای برای ثروت پیامی به برند منتقل کرد

محرک های مالی در بودجه 22-2021 به طور عمده به صورت افزایش زیرساخت ها و هزینه های سرمایه گذاری سرمایه ای است که زمان می برد ، نه به عنوان حمایت درآمد که تأثیر آن بر مصرف و تقاضا فوری است. بیشتر مشوق های مالی اضافی می تواند به شکل حمایت از درآمد برای افرادی که از کار اخراج شده اند ، کسانی که در مشاغل کوچک اشتغال دارند و درآمد خود را از دست داده اند ، باشد. در حالی که فقرا از طریق تهیه رایگان غلات غذایی در اختیار فقرا قرار گرفته اند ، همانطور که در بالا ذکر شد ، از نظر سهم تولید ناخالص داخلی باید کارهای بیشتری انجام شود.

کسری بودجه اسمی بدون شک در مقایسه با اهداف پیش بینی شده در حال حاضر زیاد است و تورم زیاد است ، بنابراین می توان ادعا کرد که هیچ فضای مالی برای محرکهای تهاجمی وجود ندارد. با این حال ، به دلیل کاهش شدید درآمدهای مرتبط با سقوط رشد ، بیشتر کسری بودجه بیشتر از دوره ساختاری است تا ساختاری. با احیا growth رشد ، این م componentلفه کسری به طور خودکار کوچک می شود. به سیاستمداران توصیه می شود که به توصیه جان مینارد کینز مبنی بر اینکه “رونق ، نه رکود ، زمان مناسب برای ریاضت اقتصادی در خزانه داری است” توجه کنند.

کاهش رشد بی سابقه است و نیاز به اقدامات اضطراری دارد. تا زمانی که اقدامات جدی برای احیای رشد صورت نگیرد ، کسری مالی با درآمد شوک ، در صورت عدم رونق زیاد ، و کاهش کاهش هزینه ها ، همچنان تشدید خواهد شد. چنین اقدامات اضطراری توسط چندین کشور دیگر اتخاذ شده است ، از جمله وام های کلان دولتی به بانک های مرکزی ، که برای خرید بدهی دولت برای پایین نگه داشتن نرخ بهره مداخله می کنند. با توجه به سنگین بودن شرایط ، این گزینه باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرد. این می تواند روپیه را ضعیف کند. اما همچنین می تواند تأثیر مفیدی در بخش صادرات عقب مانده داشته باشد ، زیرا جریان های سرمایه بزرگ در سال های اخیر تمایل به اندازه گیری روپیه به صورت واقعی دارند.
شرایط

این س theال را مطرح می کند که چگونه با تورم کنار بیاییم. کمیته سیاست های پولی RBI اخیراً تشکیل جلسه داد و همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را در پایین نگه داشت. سیاست های پولی از قبل بسیار انعطاف پذیر بود ، و نرخ واقعی بازپرداخت در مناطق منفی وجود داشت. با اعلام رئیس فدرال رزرو آمریكا كه شروع به برداشتن گام های كودك برای كاهش خرید اوراق قرضه خود می كند و به دلیل بهبودی شدید آمریكا ، نرخ بهره آمریكا ممكن است زودتر از حد انتظار افزایش یابد ، پس از اینكه خطر خروج سرمایه دوباره در افق باشد ، برای مدتی پس گرفته شود ، که پایین آوردن نرخ را دشوار می کند. بانک مرکزی در معرض خطر ابتلا به سه گانه آشنا قرار دارد ، زیرا اجبارهای سیاست های پولی خارجی و داخلی در جهت مخالف کشیده می شوند. فشارهای تورمی به مشکلات RBI کمک می کنند. شاخص قیمت مصرف کننده در ماه مه 2021 از سقف RBI 6٪ فراتر رفت ، این نشان دهنده ظهور احتمالی رکود تورمی ، ترکیبی از تورم بالا و رشد کم است که کابوسی برای بانک مرکزی است ، زیرا برای مهار تورم باید نرخ بهره را افزایش دهید و آنها را کاهش می دهد تا رشد را تحریک کند.

پر بیننده ترین اخبار  دولت ادیسه برای راه اندازی جشنواره موتور سیکلت برای احیای گردشگری ، اردوگاه های عقب نشینی بومی بیشتری در نظر دارد

با رکود تورمی و سه گانه ای که همزمان سر زشت آنها رشد می کند ، درک اینکه بانک مرکزی چه کارهایی می تواند انجام دهد دشوار است. اقدامات تأمین شده توسط دولت ، مانند آزاد سازی ذخایر غذایی ، کاهش عوارض سوخت و کاهش فشار بر زنجیره های تأمین ، به جای سیاست های پولی ، باید ابزار انتخابی در کنترل تورم باشد. این امر ، همراه با هجوم مداوم بدهی های بد که کانال های انتقال سیاست پولی را ضعیف نگه می دارد ، باعث می شود سیاست های مالی تنها بازی باقی مانده در شهر در حال حاضر برای مقابله با قدرت سه گانه تورم ، رشد کم و تهدید به فرار سرمایه باشد.

(آلوک شیل استاد اقتصاد کلان ، ICRIER ، رئیس RBI است. نظرات ابراز شده از نظر نویسنده است.)

آیا می دانید نسبت ذخایر نقدی (CRR) ، لایحه تأمین مالی ، سیاست مالی در هند ، بودجه هزینه ، حقوق گمرکی چیست؟ میز دانش FE هر یک از آنها را در Financial Express Explained با جزئیات بیشتر توضیح می دهد. همچنین قیمت های سهام BSE / NSE ، آخرین صندوق های سرمایه گذاری مشترک NAV ، بهترین صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، بهترین سود ، بزرگترین بازنده ها در Financial Express را فراموش نکنید که فراموش نکنید که ابزار محاسبه مالیات رایگان ما را در مورد درآمد امتحان کنید.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.

2021-06-19 06:33:00