جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

برنامه ریزی برای ارث: قبل از بروز ناامنی به یک ساعت زمان برای تأمین ثروت و تجارت نیاز دارید

در حالی که وصیت نامه می تواند ارث اساسی را فراهم کند و برای همه بسیار مهم است ، اعتماد می تواند برنامه ریزی جامع تری را فراهم کند.

از گوتامی گاوانکار

در این اوقات نامشخص ، حتی وقتی با واقعیت همه گیر روبرو هستیم و امور مالی خود را برطرف می کنیم ، بخشی از معمای مالی که اغلب نادیده گرفته می شود ، نیاز به یک برنامه جانشینی موثر است. اگرچه پیچیدگی این تمرین بسته به عوامل مختلفی از جمله اندازه و نوع دارایی ، تعداد ذینفعان و غیره ممکن است متفاوت باشد ، اما آنچه غیرقابل انکار است این است که برنامه ریزی Heritage برای همه مناسب است و برای اطمینان از انتقال روان آن ضروری است. از ثروت شخصی و همچنین برای اطمینان از عملکرد صحیح تجارت خود.

برنامه ریزی برای ارث نیاز به یک ساعت زمان است و مهمترین کاری که ما در حال حاضر می توانیم برای خانواده و کارمندان خود انجام دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم که شخص زمان می برد تا برنامه ریزی کند که چگونه اموال شخصی و تجارت وصیت می شود. ایجاد یک طرح اطمینان از انتقال روان و بدون مانع دارایی ها را فراهم می کند ، در حالی که اطمینان حاصل می کند اعضای خانواده وابسته به میل خود مراقبت می شوند و از تجارت و ارث نیز محافظت می شود.

اخیراً دیده ایم که بسیاری از مشتریان برای تکمیل برنامه ارث خود به ما مراجعه می کنند. خانواده ها احساس می كنند كه باید اطمینان حاصل كنند كه املاكشان مرتب شده و برنامه ای در دست اجرا دارند. و به حق بگذارید اهمیت برنامه ریزی جانشینی را با چند مثال در میان بگذارم.

آقای گوپتا * اراده یا اعتمادی نداشت. در واقع ، او مدتهاست که این جنبه از برنامه ریزی مالی را نادیده گرفته است. او به طور ناگهانی و غیر منتظره در سال 2020 درگذشت. همانطور که بدون اراده درگذشت ، دو فرزند خردسالش ، مادر و همسرش ، طبق قانون سهم مساوی در املاک او داشتند. همسر وی در چنین شرایط دشواری با مشکلات زیادی روبرو شد ، مجبور شد برای ترتیب دادن انتقال املاک به دادگاه مراجعه کند و سعی در اداره املاک کند که به گونه ای بود که با اهداف خانواده مطابقت نداشت. اطمینان از اینکه کلیه دارایی ها در صورت عدم اراده یا اعتماد به نزدیکان نزدیک تحویل داده می شود ، حتی با دارایی های عادی ممکن است دو سال طول بکشد.

صرف وقت و برنامه ریزی برای ارث بسیار مهم است ، چه دارایی شخصی باشد یا دارایی تجاری. وصیت نامه ضروری است و هر فرد باید اراده اساسی داشته باشد تا اطمینان حاصل کند که دارایی وی با توجه به اهداف وی وصیت شده است. بدون اراده اساسی ، به ارث بردن دارایی ها می تواند به طور قابل توجهی به تأخیر بیفتد و بیش از حد لازم پیچیده شود. ممکن است خانواده برای تعیین مدیر املاک به دادگاه مراجعه کنند.

همچنین مهم است که فراتر از توالی اساسی فکر کنید و س questionsالات دشوار بپرسید. آیا شوهر من قادر به تصمیم گیری مالی است؟ آیا فرزندان من در سنی هستند که اگر مشکلی پیش بیاید می توانند مبالغ زیادی را که به عنوان ارث به آنها می رسد ، تحمل کنند؟ آیا می خواهم اطمینان حاصل کنم که از منافع خانواده ام محافظت می شود ، اما با تصمیمات مالی و اداره تحت فشار قرار نمی گیرند؟ آیا می خواهم مطمئن شوم که لانه ای برای خانواده ام ایجاد کرده ام؟ اگر پاسخ هر یک از این س yesالات مثبت است ، وقت آن است که به ایجاد اعتماد خصوصی بیندیشید.

در حالی که وصیت نامه می تواند ارث اساسی را فراهم کند و برای همه بسیار مهم است ، اعتماد می تواند برنامه ریزی جامع تری را فراهم کند. اعتماد خصوصی می تواند اطمینان حاصل کند که منافع خانواده فرد محافظت می شود ، ارث صاف و بدون مانع است ، دارایی ها از عدم اطمینان در آینده محافظت می شود و اگر یک متولی حرفه ای منصوب شود ، می توان به طور سیستماتیک از اداره و عملیات اعتماد نیز مراقبت کرد.

آقای مهتا * ، اولین کارآفرین و مروج تجارت بزرگ فعلی ، ناگهان درگذشت. او و همچنین تمام امضاهای شرکت او در یک میز تصمیم گیری بودند. او شخصاً همه موارد مهم را در شرکت خود مدیریت می کرد و خط بعدی او بسیار جوانتر بود. او همسری داشت که هرگز نگران مسائل مالی نبود و فرزندانش هنوز در اواخر نوجوانی بودند. این وضعیت نه تنها به یک ضرر شخصی غم انگیز منجر شد ، بلکه س questionsالات زیادی را در مورد مدیریت و آینده شرکتی ایجاد کرد که بدون سازمان دهنده اصلی آن مجهز به دوام نبود.

برای سازمان دهندگان ، کارآفرینان و رهبران تجارت مهم است که درباره رهبری اصلی خود و اینکه آیا برنامه ای برای تداوم نقشهای تصمیم گیری آنها وجود دارد ، فکر کنند. این می تواند به محافظت از آینده شرکت و همچنین کارمندان آن کمک کند. تهیه برنامه و آموزش اعضای بعدی برای به عهده گرفتن این نقش در صورت بروز مشکلی مهم است.

برنامه ریزی مداوم می تواند به کاهش خطر تغییرات ناگهانی در مدیریت کمک کند ، برنامه ریزی مداوم می تواند به حفظ اعتماد هیئت مدیره و سهامداران کمک کند و از همه مهمتر ، برقراری ارتباط روشن با تمام اعضای تجاری مرتبط و خانواده در مورد چشم انداز و برنامه آینده کمک می کند. از شرکت. این امر برای اطمینان از موفقیت مداوم هر شغلی حیاتی است.

مرگ ناگهانی آسیب زا است و جایگزین از دست دادن عزیزی نمی شود. اما برنامه ریزی مناسب میراث می تواند حداقل به خانواده ها کمک کند تا ثروت خود را به سختی بدست آورند و بنگاه های اقتصادی را قادر به ادامه حیات و رشد خود کنند.

* نام برای محافظت از حریم خصوصی تغییر کرده است.

(گوتامی گاوانکار مدیر ارشد اجرایی – برنامه ریزی و نگهداری املاک و سرپرست – دفتر خانواده ، گروه کوتاک ماهیندرا است. نظرات ابراز شده توسط نویسنده است. لطفاً قبل از سرمایه گذاری با مشاور مالی خود مشورت کنید)

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری. ما را در فیس بوک دوست داشته باشید و ما را دنبال کنید توییتر.

پر بیننده ترین اخبار  عرضه اولیه: 7 موردی که باید قبل از سرمایه گذاری در IPO درک کنید

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. برای عضویت در کانال ما اینجا را کلیک کنید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-19 06:43:00