جولای 25, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

برای هر معامله e-NAM به ارزش 100 روپیه ، فقط 1 روپیه از طریق DBT مسیریابی می شود

رهبر کشاورز ، راکش تیکایت موضوع پرداخت مستقیم به حساب های بانکی کشاورزان را مطرح می کند.

از Prabhudata Mishra

اگر بازار الکترونیکی کشوری کشاورزی (e-NAM) عملکرد ضعیفی داشته باشد ، هنگام انتقال مستقیم درآمد فروش به حساب های بانکی کشاورزان از طریق تسهیلات ، تصویر حتی بدتر است.

بین راه اندازی e-NAM در اوایل سال 2016 و مه 2020 ، از طریق تسهیلات پرداخت الکترونیکی 1050 کرون ناچیز به کشاورزان پرداخت شد ، اگرچه معاملات e-NAM در این مدت بیش از 1 لبه کرون بود. اگرچه ارقام به روز شده بلافاصله در دسترس نیست ، منابع تجاری می گویند پرداخت های الکترونیکی حتی در حال حاضر در همان سطح باقی مانده است.

دلیل اصلی انتقال مستقیم وجوه الکترونیکی وجوه به حساب بانکی کشاورزان کم است ، عدم تمایل دولت ایالت برای اجرای این طرح. اگرچه انتقال 100٪ مستقیم بخشی جدایی ناپذیر از e-NAM است و مرکز بر این امر اصرار دارد ، اما کشورها مجبور نیستند این سیاست را دنبال کنند.

معاملات بدون پول نقد رمز موفقیت تجارت داخلی و بین ایالتی بین مجوزهای پورتال e-NAM است که هدف آن بهبود دسترسی کشاورزان به بازار و در نتیجه بازده آنها است.

گردش مالی تجارت الکترونیکی NAM با 74٪ افزایش سالانه به 30،845 کرور در سال مالی 20 رسیده است. در این مدت حجم با 44٪ افزایش به 77.13 لک تن رسید. e-NAM بستری آنلاین برای تجارت کالاهای کشاورزی در ایالت های مختلف است.

تاکنون 1000 حکم در 18 کشور و سه قلمرو اتحادیه با پلت فرم e-NAM ادغام شده است. نیرماالا سیتارامان ، وزیر دارایی ، در سخنرانی خود در مورد بودجه امسال از ادغام 1000 مورد دیگر از e-NAM خبر داد.

براساس گزارشی ارزیابی تأثیر م Instituteسسه بازاریابی کشاورزی (NIAM) مستقر در جیپور بر اثربخشی e-NAM ، که در اکتبر گذشته ارائه شد ، “تعداد قابل توجهی از کشاورزان مخالف پرداخت سریع درآمد فروش” در بستر الکترونیکی هستند. منابع گفتند ، اگرچه کشورها آماده انجام معامله اجباری بدون پول نیستند ، اما مرکز می ترسد که اجرای آن برای جذب تجارت مناسب نباشد. علاوه بر این ، اداره مالیات بر درآمد فقط تا 2 روپیه معامله پول در روز برای هر تاجر مجاز می داند.

پر بیننده ترین اخبار  کنگره به درخواست کمبود اکسیژن "بدون مرگ" دولت را رد می کند. می گوید تبلیغ واقعیت را تغییر نخواهد داد

رهبر کشاورز ، راکش تیکایت موضوع پرداخت مستقیم به حساب های بانکی کشاورزان را مطرح می کند. بلیط گفت: “سابقه پرداخت ها نیز شواهدی از قیمت هایی است كه كشاورزان در واقع برای محصولات خود دریافت می كنند” ، افزود: معاملات غیر نقدی نیز باید انجام شود ، زمانی كه دولت درخواست آنها را برای ضمانت قانونی برای سازوكار حداقل قیمت قبول كرد (SME ها)

علاوه بر سیستم پرداخت الکترونیکی ، معاملات e-NAM از طریق پرداخت نقدی ، پرداخت چک ، تسویه ناخالص واقعی (RTGS) ، انتقال وجوه الکترونیکی ملی (NEFT) ، کارت های بدهی و بانکداری اینترنتی نیز قابل تسویه است. هنگامی که پرداخت در خارج از بستر e-NAM رخ می دهد ، APMC محلی برای انجام معامله باید تسویه حساب را تأیید کند.

این مرکز در حال حاضر یک ماژول تجارت را راه اندازی کرده است که به سازمان های کشاورزان (FPO) اجازه می دهد تا محصولات خود را بدون اینکه محصولات را به APMC mandi ، جایی که بستر e-NAM نیز در آن قرار دارد ، از محل خود تجارت کنند. یک ماژول تجارت انبار نیز برای تسهیل تجارت انبار بر اساس مذاکره دریافت الکترونیکی انبار (e-NWR) در e-NAM ارائه شده است. با این حال. کشورها باید به FPO ها و انبارها اجازه دهند تا کار e-NAM را تسهیل کنند.

آیا می دانید نسبت ذخایر نقدی (CRR) ، لایحه مالی ، سیاست مالی در هند ، بودجه هزینه ، حقوق گمرکی چیست؟ میز دانش FE هر یک از آنها را در Financial Express Explained با جزئیات بیشتر توضیح می دهد. همچنین قیمت سهام BSE / NSE ، آخرین صندوق های سرمایه گذاری مشترک NAV ، بهترین صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، بهترین سود ، بزرگترین بازنده ها در Financial Express را فراموش نکنید که فراموش نکنید که ابزار محاسبه مالیات رایگان ما را در مورد درآمد امتحان کنید.

پر بیننده ترین اخبار  پرونده پگاسوس: بیانیه در دیوان عالی کشور به دنبال تأیید SIT است

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.

2021-04-09 23:40:00