ژوئن 20, 2021

کافه خبر

با کافه خبر همراه باشید

الکترونیک آرتز با نقض امنیت سایبری بزرگ ، 780 گیگابایت داده سرقت شده ، از جمله کد منبع FIFA 21 روبرو شده است

با این حال ، این شرکت گفت که برای تقویت امنیت سایبری خود پس از نقض تلاش کرده است و گفت که این یک حمله باج افزار نیست.

هنرهای الکترونیکی: ناشر بازی های ویدیویی Electronic Arts توسط نقض امنیتی مورد حمله قرار گرفته است که در آن برخی از کد منبع بازی و ابزارهای مربوط به آن به سرقت رفته است. الکترونیک آرتز در حال بررسی این تخلف است ، این خبر روز پنجشنبه اعلام شد. ظاهرا هکرها موفق به سرقت کد منبع FIFA 21 و همچنین کد منبع موتور Frostbite شده اند که مجموعه ای از ابزارهای توسعه نرم افزار است که می تواند توسط سازندگان بازی های ویدیویی مورد استفاده قرار گیرد. موتور Frostbite اساس سری FIFA و بازی محبوب Battlefield است. علاوه بر این ، برخی دیگر از ابزارهای بازی سازی به سرقت رفته است.

همچنین بخوانید تهدید جدید: مراقب باشید ، ممکن است تهدیدهای امنیتی در صندوق پستی شما پنهان شده باشد

درمجموع 780 گیگابایت داده از ناشر بازی های ویدیویی به سرقت رفته است و همچنین ادعا می شود که برای فروش در مجامع هکرها منتشر شده است. با این حال ، این شرکت توضیح داد که هکرها به داده های پخش کننده دسترسی ندارند.

در حالی که بازیکنان می توانند با خیال راحت آه بکشند زیرا داده های آنها به خطر نمی افتد ، این امر به خوبی می تواند به یک کابوس تبدیل شود ، زیرا کد منبع تعیین کننده نحوه کار یک برنامه است و بنابراین از دست دادن کنترل آن بسیار مهم است. Electronic Arts آخرین صنعت بازی سازی است که مورد سرقت های بزرگ سایبری قرار گرفته است. در فوریه امسال ، کد منبع Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 از CD Projekt Red به سرقت رفت. حتی غول بازی نینتندو نیز در ژوئیه سال گذشته مورد حمله چنین حمله ای قرار گرفت.

پر بیننده ترین اخبار  سردرد جدید کنگره در راجستان: شش MLA از آشوک گلوت در "بحران" حمایت می کنند

در حالی که نشت کد منبع معمولاً منجر به بازی های تکراری می شود ، بعید است که هیچ سازنده معتبر دیگری از بازی ویدیویی از کد EA به عمد استفاده کند. هنوز هم ، این کد منبع می تواند به مردم کمک کند تا کارهای پیچیده بازی را درک کرده و تقلب ها و کرک ها را ایجاد کنند. این همچنین می تواند پروژه های مخفی و ایده های بازی را فاش کند.

و اگر چیز دیگری نباشد ، قطعاً چنین حمله سایبری می تواند اعتبار ناشر را خدشه دار کند.

با این حال ، این شرکت گفت که برای تقویت امنیت سایبری خود پس از نقض تلاش کرده است و گفت که این یک حمله باج افزار نیست.

قیمت های سهام زنده را از BSE ، NSE ، بازار ایالات متحده و آخرین NAV ، سبد سرمایه گذاری متقابل دریافت کنید ، آخرین اخبار IPO را بررسی کنید ، بهترین پیشنهادات اولیه عمومی را انجام دهید ، مالیات خود را با استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد محاسبه کنید ، بهترین ها را حدس بزنید سود موجود در بازار ، بهترین بازنده ها و بهترین صندوق های سرمایه گذاری ، ما را در فیس بوک دوست دارید و ما را دنبال کنید توییتر.

فایننشال اکسپرس از قبل در تلگرام موجود است. اینجا را کلیک کنید تا به کانال ما بپیوندید و از آخرین اخبار و به روزرسانی های Biz مطلع شوید.2021-06-11 11:42:00